Nowoczesny magazyn – jak wyeliminować błędy i obniżyć koszty nawet do 80%

Efektywne zarządzanie magazynem jest czynnością wymagającą precyzyjnego działania. Zintegrowanie ze sobą w czasie wszystkich procesów często jest trudne do osiągnięcia. Dodatkowo podczas przepływu towarów zdarzają się pomyłki, których zweryfikowanie, a następnie poprawa zabiera czas i generuje niepotrzebne koszty. Chcąc tego uniknąć firmy poszukują rozwiązania, które pozwoli im pozbyć się problemów oraz sprawnie zarządzać powierzchnią magazynową, tak żeby uzyskać prawdziwie mierzalne zyski z inwestycji. Stąd coraz większym zainteresowaniem cieszą się systemy WMS (Warehouse Management System) zaprojektowane właśnie do takich zadań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku programiści OPTIDATA stworzyli system OPTIpromag® uniwersalne rozwiązanie do zarządzania każdym rodzajem magazynu.

Co cechuje OPTIpromag®?

Wielofunkcyjność

Program pozwala na zarządzanie magazynem na każdym etapie: od momentu przyjęcia towaru, poprzez oznaczenie go etykietą logistyczną ( zgodną ze standardami GS1), a następnie umieszczenie we właściwej lokalizacji i późniejsze jego wydanie. Każdy etap jest dokładnie monitorowany co zmniejsza ryzyko zagubienia, jak i również usprawnia zwrot wadliwego towaru (traceability).

Elastyczność

Nieważne czy system działa na małym magazynie czy służy do prowadzenia dużych oddziałów. Jakość zarządzania pozostaje w każdym przypadku na wysokim poziomie.

Dopasowanie do potrzeb klienta

OPTIpromag® może być dopasowany do specyfiki branży w której działa oraz dodatkowych wymagań klienta, które mogą usprawnić procesy w danym magazynie.

Możliwość kontroli

System pozwala na monitoring zarówno działań pracowników jak i wykonywanych na magazynie operacji w celu wyeliminowania błędów.

Integracja z systemami klasy ERP

OPTIDATA posiada doświadczenie w tworzeniu interfejsów do systemów nadrzędnych takich jak: SAP, CDN XL, IFS, JD, Edwards, AXAPTA, OeBS, itp. Istnieje możliwość komunikacji bezpośrednio miedzy bazami danych lub poprzez wymianę plików.

Niezawodność

OPTIpromag® to sprawnie działający system, który cechuje się wykorzystaniem najnowszej technologii wspomagającej procesy logistyczne, dając gwarancję wysokiej jakości obsługi magazynu.